Kāpēc NOMADIC HOMES?

2022-09-14

Mums katram ir savs stāsts, sava pieredze un savs "kāpēc". Arī Nomadic Homes ir savs stāsts. Arī Nomadic Homes ir skaidrojums, kāpēc tieši šāds vārds. 

Nomadic Homes stāsts

Stāsts ir par būšanu dabā, par jauniem iespaidiem, sajūtām un emocijām. Arī mēs bērnībā sapņojām par mazu būdiņu pie dabas. Lolojot ideju vairāku gadu garumā, radījām autentisku Ziemeļamerikas indiāņu tipi telti - dabā iekļaujošu, ar savu šarmu, smaržu un piedzīvojuma garšu.

Nomadic Homes tulkojumā nozīmē "klejotāju mājas". Arī mēs esam ceļotāji, sevi nevaram iedomāties bez ceļošanas un būšanas dabā. Esam nepārtrauktā kustībā. 

Turklāt tipi telšu pirmssākumi meklējami pie senas indiāņu cilts Lakota, kuri bija klejotāji jeb nomadi. Cilts klejoja no ciema uz ciemu, medīja bifeļus un no bifeļu ādām izgatavoja apmetnes - tipi teltis.

Ceļojot pa tuvākām un tālākām zemēm, izzinot to kultūras, mums radās ideja ieviest ražošanā tieši tipi teltis. Tās sasaucas ar mūsu vērtībām, dzīvesstilu un ideju, ko tās nodod citiem. No citām teltīm tās atšķiras ar to, ka tajās var uzkurt drošu ugunskuru un tās var pielāgot dažādiem atpūtas brīžiem. Tāpat arī tipi telts nav vienkārša telts. Tā nes savu vēstījumu. Telts pamats simbolizē Zemi, audums - debesis, koki - ceļu no Zemes uz debesīm uz garu pasauli. Tā ir telpa dabā - jēgpilnai laika pavadīšanai. Mūs iedvesmo Lakotas cilts un nomadu dzīvesveids. Mēs ceļojam, lai dzīvotu. 

Tipi tulkojumā nozīmē "viņi dzīvo". Arī mēs dzīvojam dzīvi tādu, kādu mēs vēlamies. Dzīvi brīvībā, tuvu dabai, bez noteikumiem, ārpus ierastā un rāmjiem. Mūsu prioritāte ir redzēt pasauli, iedvesmoties no redzētā, smelties enerģiju, lai varam sniegt Jums pašu labāko.

Nomadi apdzīvoja jaunas neapdzīvotas teritorijas. Arī mūsu Tipi Village savulaik bija neapdzīvota. Tagad mūsu misija ir radīt un attīstīt kvalitatīvu lauku dzīves telpu, kāda līdz šim te nav bijusi.