Tipi - Tava telpa dabā!

Tipi telts ar savu skaistumu un konisko konstrukciju aizrauj ikvienu. Ikviens, kurš kādreiz tajā ir ienācis, paliek apburts uz mūžu! Pat mūsdienās tipi tiek uzskatīti par vienu no ideālākajiem mājokļiem dzīvei ārpusē, dabā un kopā ar dabu. Tā ir viena no retajām teltīm, kur iespējama atklāta uguns. Tipi var apdzīvot visu gadu. Pat aukstajā ziemas laikā neliels ugunskurs saglabā tipi siltumu. Vasarā gaiss cirkulē starp iekšējo un ārējo apvalku, tādējādi ievērojami samazina telts iekšpuses uzsilšanu. Pateicoties savai konstrukcijai, tipi var izturēt pat spēcīgu vēju. Izcilais griestu augstums pārsteidz ikvienu apmeklētāju, kurš teltī ienāk pirmo reizi. Naktī tipi iedegas kā liela laterna un tavs skatiens aizklīst caur atvērtajiem dūmu aizvariem uz zvaigžņotajām debesīm. Lai gan tipi ir zaudējuši savu sākotnējo un tradicionālo pastāvīgā mājokļa funkciju, mūsdienās tas ir vēl aizraujošāks. Īpaši mūsu trauksmainajā un straujajā laikā tā ir drošības, miera, pārdomu, ilgošanās un sapņu vieta. Tipi kā neviena cita telts, tā sniedz mums taustāmu oriģinalitāti dzīvošanai un dzīvei brīvā dabā. Tipi ir ļoti universāla telts un tāpēc ļoti daudzpusīga lietošanā. Viens tipijs vai pat viss tipi ciemats harmoniski iekļaujas jebkurā ainavā un rada unikālu uzmanību un iespaidīgu izskatu ikviena acīs.

Par Tipi...

Tipi (saukta arī kā Tepee un Teepee, pie mums visbiežāk - vigvams) ir koniska telts, kuru ir viegli uzcelt, nojaukt un transportēt. Tipi konstrukcija sastāv no vairākām kopā sasietām kārtīm, ap kurām apvelk telts ārējo pārklāju. Tipi celtniecību sāk, uzslienot trīs kopā sasietas kārtis, ap kurām izvieto pārējās kārtis. Pēctam klāt pieliktās kārtis nostirpina ar to pašu virvi, ar kuru sasietas pirmās trīs kārtis, un apvelk ap tām telts pārvalku. Pārvalkam ir piešūti dūmvada aizvari, ar kuru palīdzību regulē ventilāciju. Kad pārvalku apvelk ap kārtīm, telts priekšdaļā veidojas šuve, kas tiek sastiprināta ar koka mietiņiem. Arī pārvalka apakšdaļa tiek nostiprināta pie zemē iedzītiem mietiņiem. Mājīguma un pareizas ventilācijas nolūkam telts iekšpusē iesien iekšējo audumu. 

Tipi teltis jeb vigvami ir vieta jēgpilnai un radošai atpūtai, kā arī nakšņošanai dabā unikālā gaisotnē diviem vai draugu kompānijā. Vieta Tavai transformācijai, kad apzinies, ka daba ir Visums, bet cilvēks maza sastāvdaļa...

Nomadic Homes radītās Tipi teltis ir dabā iekļaujošas, no ūdens izturīgiem un dabīgiem materiāliem. Telts konstrukcijas pamatā ir lobītas egles koka kārtis. Jo lielāks tipijs, jo vairāk kārtis nepieciešamas. Koku sasiešanai izmantota džutas virve. Konstrukcija ir ārkārtīgi stabila, lai izturētu lielu vēju. Nedaudz praktizējot, Jūs apgūsiet pareizos soļus, lai montāžu veiktu ātri. Telts pārvalks ir ūdens un saules izturīgs, ar antibakteriālu pārklājumu, sastāvā ir 50% lins un 50% kokvilna ar blīvumu 450 g/m2, kas pierāda augstu auduma izturību un kvalitāti. Lietainā laikā kokvilnas daļa nedaudz uzbriest un tādējādi aizver poras. Pateicoties stāvam uzstādīšanas leņķim, ūdens ļoti ātri noplūst, un tam nav laika izsūkties cauri audumam. Visas šuves, kas ir pakļautas lielai slodzei, ir dubultšūtas. Par diegu tiek izmantots augstas stiprības  pavediens (tāda pati kvalitāte kā audumam). Brezents ir sašūts sloksnēs paralēli, lai samazinātu auduma garenisko stiepšanos. Odere jeb iekšējais audums šūts no džutas vai brezenta auduma pēc izvēles. Starp ārējo pārvalku un oderi svaigs gaiss pastāvīgi tiek padots uz iekšpusi augšējā telts zonā. Iekurot uguni teltī, šī sprauga rada ventilāciju, kas ļauj dūmiem ātrāk izkļūt caur dūmu aizvariem. Lietus laikā oderējums aptur ūdens tecēšanu no stabiem un virza to uz leju. Tipi nekad nav pilnībā hermētisks, jo dūmu aizvaru var atvērt un ūdens notek pa stabiem. Esam radījuši papildu detaļu - drānu, kuru var iesiet griestos virs guļvietas, kas stipra lietus laikā savāc ūdens piles, taču šis izstrādājums nosedz skaisto koka konstrukciju, tāpēc standarta komplektācijā neietilpst, to iespējams pasūtīt atsevišķi. Nav nekā labāka par iespēju naktī gulēt un caur atvērtiem dūmu aizvariem vērot zvaigznes vai garāmejošus mākoņus! Telts aizdarei tiek izmantoti kociņi no lazdas. Telts nostiprināšanai pie zemes tiek izmantoti mietiņi no tērauda. Durvis, kuras izgatavotas no tā paša brezenta materiāla, ir nostieptas ar lazdas koka mietiņiem un piekārtas uz vienas no augšējām aizdares tapām.
Aizraujošākam un autentiskākam piedzīvojumam, tipi teltis var apgleznot ar akrila krāsām. 
Mēs, Nomadic Homes, ar tipi telšu ražošanu un pārdošanu nodarbojamies jau kopš 2011.gada. Laika gaitā esam vairākkārt optimizējuši teltis un saviem klientiem piedāvājam vislabākos risinājumus. 
Tipi telts ir rūpīgs un kvalitatīvs roku darbs, radīts Latvijā ģimenes uzņēmumā. Tipi teltis ir unikālas ar to, ka tajās var uzkurt drošu ugunskuru autentiskai un mežonīgai atmosfērai. Turklāt tās var izmantot arī kā glempinga teltis, iekārtojot tajās gultas vietu, nodrošinot ērtības. 
Tipi telts dizainparaugs un preču zīme Nomadic Homes ir reģistrēta Latvijas Republikas Patentu valdē.
Pastāvīgai tipi uzstādīšanai ir ļoti svarīga vietas izvēle. Saulaina un nedaudz vējaina vieta ir ideāli piemērota. Ņemot vērā, ka tipi telts materiāls ir 100% dabīgs, telts kalpošanas laiku lielā mērā nosaka Jūsu rūpes, kas tai tiek sniegtas. Pieredze rāda, ka tipi dzīves ilgums mūsu platuma grādos ir 3-5 gadi, ja tas tiek pastāvīgi uzstādīts ārpus telpām visu cauru gadu. Taču, ja tipi telti izmantojat tikai vasaras sezonā, sākoties rudens/ziemas sezonai to demontējot, izžāvējot un glabājot sausumā, tad tipi telts dzīves ilgums ir 4-7 gadi. Atsevišķos gadījumos, atkarībā no atrašanās vietas, vides un zemes dzīlēm, tipi dažkārt var kalpot ilgāk. Garantijas laiks fiziskām personām ir 2 gadi, juridiskajām - 1 gads. Garantija attiecas uz šuvēm. Vētras un uguns postījumi (bojājumi no elementiem) nav atzīstami par garantijas gadījumu!

Mūsu tipi telšu klāstā ir 3 dažādi tipi izmēri - S, M vai L

L - lielais Tipi, 5m diametrā - glempinga telts, kurā ērti nakšņot no 2 līdz 6 personām. Tā var būt arī vieta brīvdabas pasākumiem, nometnēm, saietiem, radošajām darbnīcām, meistarklasēm, kāzām, festivāliem, koncertiem... Lielajā Tipi teltī ir iespēja uzkurt ugunskuru! Tā būs arī kā Tava telpa dabā, kur jogot, meditēt, atjaunoties. Šī izmēra Tipi telts piemērota stacionārai uzstādīšanai uz ilgāku laiku.

M - vidējais Tipi, 4m diametrā - universāls risinājums dažāda veida pasākumiem un atpūtai, kā arī nakšņošanai, glempinga ierīkošanai, nometnēm, radošajām darbnīcām, festivāliem, u.c. mērķiem. Tajā ērti nakšņot 2 personām vai sarīkot pasākumu 5 - 8 personām. Šī izmēra Tipi telts būs ērta rotaļu vieta arī bērniem visas vasaras garumā. Tā ir ērti uzceļama, nojaucama un mobīla dažādiem Pop-Up pasākumiem. 

S - mazais Tipi, 2.5m diametrā - aizraujoša un piedzīvojumiem bagāta rotaļu vieta bērniem, kā arī iespaidiem garantēta vieta nakšņošanai 2 piedzīvojumu meklētājiem! Bērnu vasaras nometņu vieta ar dažādām aktivitātēm dabā vai kā deko elements Jūsu korporatīvajā vai novada pasākumā. 


Tipi telšu ražošanu veicam pēc individuāla pasūtījuma 2-4 nedēļu laikā. Pēc pieprasījuma nodrošinām telšu piegādi un uzstādīšanu. 

Komplektācijā: Koka kārtis, ārējais pārsegs, iekšējais audums, durvis, virve, striķis, kociņi, mietiņi, uzstādīšanas un kopšanas instrukcija.


CENAS:

900 eur (mazais Tipi)

1800 eur (vidējais Tipi)

2100 eur (lielais Tipi)


Vēlies uzzināt vairāk?

Atbildi sniegsim dienas laikā

Vieta jaunai pieredzei un izaugsmei! 

TIPI  VĒSTURĒ

Tipi telts pirmssākumi meklējami pie Ziemeļamerikas indiāņiem. Tipi tulkojumā nozīmē "Viņi dzīvo". Izgudrotāju cilts vārds ir Lakota - klejotāju cilts. Kā jau klejotāji, cilts pārvietojās un maltīti nodrošināja medījot. Tipi teltis bija apmetnes vieta no bifeļu ādām. Teltīs tika kurināta uguns, gatavota maltīte un izdzīvots arī skarbos laikapstākļos. Lakota cilts Tipi telts detaļām bija sava nozīme. Aplis, kas veido pamatu, simbolizē zemi, telts pārsegs - debesis, koka kārtis - ceļu no zemes uz debesīm uz garu pasauli...

Jūs skatāties oriģinālu Sioux Indian Tipi fotogrāfiju. Fotogrāfijas autors ir Kērtiss, un tā uzņemta 1907. gadā. Attēlā redzams Lēnais Bulls viņa mājokļa priekšā.